Staň sa študentom Akadémie veľkých diel

Vstúp do diskusie s autormi, ktorí formovali našu civilizáciu.

 

Vďaka veľkým dielam sa naučíš spoznávať seba a svet úplne novým spôsobom. Nechaj sa uniesť príbehom a buduj si kritické myslenie, sústredenosť a schopnosť rozumne diskutovať.

  • Preberáme kratšie, nadčasové diela. Príprava by ti nemala zabrať viac ako 2 hodiny.

  • O dielach sa neučíme naspamäť, ale diskutujeme o dôležitých témach, ktoré otvárajú.

  • Testujeme kritické myslenie a čitateľskú gramotnosť bez známkovania. Môžeš tak vidieť svoje zlepšenie.

  • Máme vlastnú online knižnicu aj mobilnú aplikáciu. Nájdeš tam diela, prípravu a doplnkové materiály.

  • Akadémiu môžeš absolvovať aj ako súčasť DofE - môže to byť jeden z tvojich cieľov.

Akadémiu na škole otvára učiteľ, ktorý absolvoval tréning Akadémie. Kluby Akadémie sa otvárajú vždy na začiatku školského roka (prvé semináre začínajú v októbri) a končí začiatkom júna. Dátumy seminárov (deň, čas, miesto) si študenti určujú spolu s učiteľom na škole po vzájomnej dohode.

Ak ešte nie je Akadémie na tvojej škole (pozri aktuály zoznam škôl), napíš nám a navrhni nám učiteľa , s ktorým by si rád diskusie Akadémie absolvoval/a alebo mu rovno povedz o možnosti prísť na tréning.
 

Čítaj

diela veľkých autorov

Pozeraj

kvalitné filmy

Spoznávaj

významné obrazy

Počúvaj

zaujímavú hudbu

Čo z toho?

Skúsenosť so vzdelávaním podobným špičkovým svetovým univerzitám

press to zoom

Rozvoj kritického myslenia, charakteru, argumentácie a sústredenej práce

press to zoom

Schopnosť pracovať s textom, hudbou, filmom a výtvarným dielom

press to zoom

Vidieť svoj pokrok v testoch kritického myslenia a čítania s porozumením

press to zoom
Bilgym Zilina 20_21 a_edited
Bilgym Zilina 20_21 a_edited

Záverečný certifikát a deň plný workshopov v kaštieli

press to zoom

Prístup k ďalším rozvojovým programom a súťažiam

press to zoom

Cena programu

Reálna cena programu v roku 2022/2023 na jedného študenta vychádza na 800 eur. Vďaka naším partnerom a získaným grantom je školné študenta na rok 160 eur, s tým, že študent môže požiadať aj o štipendium.

Táto cena zahŕňa

  • modernú online knižnicu s filmovými, literárnymi, hudobnými a výtvarnými dielami na 25 seminárov vrátane zadaní, krátkej prípravy, doplnkových materiálov a spätnej väzby.

  • 20 - 25 diskusných seminárov nadizajnovaných podľa modelu tých najlepších zahraničných vzdelávacích inštitúcii, zameraných na rozvoj kritického myslenia, čitateľskej gramotnosti, sústredenosť a schopnosť kultivovane diskutovať

  • profesionálne testy čítania s porozumením na začiatok a koniec programu, ktoré ukážu študentovi jeho posun za toto obdobie

  • záverečný certifikát

Môže sa zdať, že je to veľa, no v prepočte je to 6 eur na jeden seminár. 6 eur za sprístupnené dielo, hodinu a pol kvalitnej diskusie, za testy a prácu ľudí, ktorí pripravili metodiku. 6 eur, to je cena jednej pizze, 2 káv a možno 3 pív. V porovnaní so seminárom, je menej pravdepodobné, že pizza, káva, či pivo budú rozvíjať myslenie, viesť k objavovaniu veľkých diel, inšpiratívnym diskusiám a tým meniť životy.

Na stiahnutie

Veľké knižné príbehy
(nielen) pre stredoškolákov

Kníkupectvá a knižnice sú preplnené knihami, no je náročné rozlišovať, ktorá kniha naozaj stojí za to. Aby sme vám výber uľahčili, pripravili sme pre vás zoznam vybranej kvalitnej literatúry. Stiahnuť si ho môžete zadarmo.

Veľké knižné príbehy (nielen) pre stredoškolákov.png

Študentský newsletter

Študenti Akadémie dostávajú 1x týždenne newsletter s inšpiráciami a ponukami pre stredoškolákov. Ak momentálne nenavštevuješ klub Akadémie no mal/a by si o takýto obsah záujem, nevadí! Pozri si ukážky newslettra, vyplň krátky formulár nižšie a inšpiratívny obsah budeme posielať aj tebe.

 

Vyplnením súhlasíš s podmienkami ochrany osobných údajov.